Referanslarımız

Müşterilerimizden bazıları...

Selensoft, Özyurtlar Holding’de Süreç Yönetimi Projesini Tamamladı


Kasım 2017 de başladığımız Özyurtlar Holding, İnşaat şirketlerindeki süreç yönetimi projemizi Mart 2018 ayı itibarı ile tamamlamış bulunuyoruz. Projede ProcessMaker BPM kullanıldı. Holding ve bağlı 6 grup ve iştirak şirketlerinin, öncelikle satın alma süreçleri BPM platformuna taşındı.

Diğer sektörlerden farklı olarak, inşaat sektöründe detaylı ve süreç yoğun bir satın alma faaliyeti bulunuyor. Üstelik bu süreçler inşaat sektörüne özgü çeviklik, maliyet kontrolü ve dağıtık yapıda çalışma özelliğine sahip. 

Odoo • Text and Image
Odoo • Image and Text

UNILEVER IRAN

Openbravo ile Depo Yönetimi Projesi


Unilever İran firması tarafından, firmanın Qazvin de bulunan Ana deposunda, tüm depoculuk faaliyetlerini kapsayan bir Depo Yönetim Sistemi kurulmuştur.

Proje hakkında detaylı bilgiyi blog bölümünde bulabilirsiniz.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi

Bezmialem Üniversitesinde yaptığımız projede, üniversitenin kullandığı Avesis sistem ile Uluslararası Akademik Açık Erişim Sistemi olan DSpace ile entegrasyon ve implementasyon şekilde çalışmalar yapmıştır.

Odoo • Text and Image
Odoo • Image and Text

GAMA REKLAM

ERPNext işletme yazılımı ile işletmenin yönetim süreçleri tek çatı altında toplanmıştır.

Gama Reklam tüm departmanlarında ERPNext'i 50 kullanıcılı olarak kullanmaktadır.

SERVIER

Servier, dünyada 148 ülkede faaliyet gösteren uluslararası bir ilaç şirketidir. ProcessMaker BPM ile Servier için; pazarlama, eğitim vb faaliyetler için hazırlanan basılı materyallerinin şirket içi dolaşımı ve onaylanması süreçlerini gerçekleştirdik.

Tıp ve Farmakoloji profesörü Dr. Jacques Servier, 1954’de, 30 yaşındayken Fransa’nın Orlêans şehrinde dokuz çalışanı olan bir ilaç fabrikasını devraldı. Bugün bu şirket 149 ülkede 22,000 çalışanı ile Fransa’nın en büyük bağımsız ilaç şirketi olmakla beraber, dünyadaki ikinci büyük Fransız ilaç şirketi. Jacques Servier bu sıradışı serüvene, mesleğine tam manasıyla aşık olması, araştırmaya duyduğu inanç, başkalarının ihtiyaçlarını sağlam bir şekilde analiz edebilmesi, gelişme ve paylaşma arzusu, kısacası inanılmaz bir yaşama gücüne sahip olması sayesinde atılabildi.

Odoo • Text and Image
Odoo • Image and Text

Üsküdar Belediyesinde Temizlik ve Fen İşleri İş Takip Süreçleri


Belediyenin iki biriminde, vatandaşlardan gelen günlük çağrı ve şikayetlerin kaydı ve İş Takibi için ProcessMaker BPM ile birimlerin süreçleri modellenmiş ve takip edilmiştir. 2012 yılından bu yana çalışmakta olan İş Takip Sistemi, belediyenin kullandığı 6 ayrı sistemle entegre bir şekilde çalışmaktadır.

T.C. İstanbul Kültür Üniversitesinda Evrak Kayıt ve Takip SistemiKültür Üniversitesinde yaptığımız projede, üniversitenin birimlerine gelen ve giden tüm evrakın kaydının tutulması, meta verilerin saklanması, arşiv oluşturulması ve bu arşiv üzerinde arama yapılması sağlanmıştır. Üniversite birimlerinin kendi iç iş paylaşımına olanak sağlayan ancak birimler arası gizliliği de koruyan yapısı ile projemiz 2015 yaz döneminden bu yana kullanılmaktadır. Bu proje ile ayrıca üniversite diğer süreçlerini de modelleyecek ve süreç yönetimini yapabilecek şekilde çalışmalar yapmıştır.

Odoo • Text and Image
Odoo • Image and Text

Ergil Grup – Satınalma Talep, Satınalma Onay ve Satınalma Sipariş Süreçleri


İstanbul’da Merkez ofisi, Mersin’de üretim tesisleri bulunan Ergil

Grup, 2013 yılından bu yana Satınalma Talep Oluşturma, Depo Kontrolü, Teklif Toplama, Teklif Değerlendirme, Sipariş ve Ödeme sürecinin tamamını ProcessMaker BPM ile gerçekleştirdiğimiz sistemde yürütmektedir.

Tekno Grubu – Dijital Arşivleme


Tekno Şirketler Grubunun tüm alt firmalarında, firmalara gelen yahut giden, finansal yahut finansal olmayan; evrak, kargo, koli vb. gönderilerin; kaydı, firma içinde dolaşım ve takibi ve onay süreçleri ProcessMaker BPM ile takip edilmektedir.

Kullanan alt firmalar; Tekno Ray Solar, Tekno Mac Afferri, Tekno İnşaat, Tekno İş Makinaları, Tekno Enerji, Tekno Endüstri firmalarıdır.

Odoo • Text and Image

TAIB Yatırımbank

IT Helpdesk süreci ve Bilgi Güvenliği Süreci


TAIB Yatırımbank – IT Helpdesk süreci ve Bilgi Güvenliği Süreci Projesi.

TAIB Yatırımbank, Bilgi İşlem çağrılarının takibi ve Bilişim Sistemi talep ve revizyonlarının takip sürecini, hazırladığımız BPM süreci ile yürütmektedir.


Odoo • Text and Image
Odoo • Image and Text

Procons Süreç Yönetim Projesi - Rusya

Procons Construction şirketinde Seyahat ve Bilet Talep ve Satınalma Süreci Rusya’da faaliyet gösteren Türk İnşaat şirketi Procons, Rusya’nın birçok şehrinde eş zamanlı olarak yürütülen şantiyelerindeki çalışanların tüm seyahat talep ve organizasyonlarını ProcessMaker BPM ile yürütmektedir. Gerek şantiyeler arasında, gerekse Türkiye ile Rusya arasındaki seyahatlerin talep ve planlaması sistematize edilmiştir.

Sistem öncesinde satınalma ekibinde 5 kişi sadece bilet işlemleri için yoğun mesai harcarken, bu iş çok daha az kişi ile halledilmeye başlanmış, fiyat ve planlama konusunda firma ciddi anlamda verimlilik kazanmıştır.

ElectroKavir Company İran BPM İş Süreçleri Yönetim Projesi


ElecroKavir şirketi İran merkezli 16 firmadan oluşan bir grup firmasıdır. Firmaların 2 tanesi Türkiye’de bulunmaktadır. ElectroKavir süreç yönetim sistemi olarak firmalar genelinde kullanılmak üzere ProcessMaker BPM i seçmiştir. Selensoft danışmanlık ve desteği ile Satış süreçlerinden başlamak üzere ProcessMaker kullanacaktır.

Odoo • Text and Image