OPENBRAVO GELİŞMİŞ DEPO OPERASYONLARI HARİKA ÖZELLİKLER SUNUYOR

AWO - Depo Otomasyonu Yazılımı

Mehmet Demirel

OPENBRAVO İLERİ DEPO OPERASYONLARI YÜKSEK ÖZELLİKLER SUNAR


Bekleme nihayet sona erdi ve şimdi Openbravo’daki AWO’nun yeni versiyonunda hangi harika özelliklerin yer alacağını ve daha sonra hangi özelliklerin geleceğini açıklamanın zamanı geldi.


Gelişmiş Depo Operasyonları (AWO) yeni Openbravo Tedarik Zinciri Süitinin merkezindedir. Depoya girdikten sonra envanteri yönetir ve depoları dinamik olarak atar veya önceden yapılandırılmış kurallar veya algoritmalara göre seçilecek en uygun stoğu belirler. Çoklu alternatif Ölçü Birimi ve Envanter Durumu işlevselliklerini içerir ve çok yakında Referanslı Envanter işlevselliğini de içerecektir.Diyagram, Openbravo’nun tedarik zinciri stratejisinin parçalarının nasıl bir araya geldiğini göstermektedir. AWO'nun solunda, Gelişmiş Planlama'yı, talep tahmini, envanter planlama ve Pull & Push yöntemleriyle konumlandırıyoruz. Ayrıca, burada, gelen mallar için mevcut yöntemlere göre Dağıtım Emri işlevselliğini bulacaksınız.


AWO'nun sağında aynı Dağıtım Siparişleri işlevselliğini ekliyoruz, ancak giden mallar için burada da dağıtımı ait araçlarla düzenlemeye yardımcı olan Araç ve Nakliye yönetim modülünü bulabilirsiniz. Ait olmayan araçlarla dağıtım için, Openbravo'nun çeşitli taşıyıcılarla entegrasyonları vardır.


Peki, hangi özellikler hala sonuçlandırılıyor ve gelecek sürümlerde takip edecekler?

Bu soruyu cevaplamak için, Openbravo'da bir modülün kapsüllenmesi sürecinin, asıl gelişimin yanı sıra birkaç ek adımdan oluştuğunu anlamak önemlidir:

Bir Referans Veri Kümesi oluşturuldu, Otomatik testler gelecekteki geliştirmelerin mevcut olmayacağından emin olun Fonksiyonellikler (aka regresyonlar), fonksiyonel dokümantasyonun yanı sıra teknik dokümantasyon ve daha birçok şey de olmalı. Yazma sırasında, aşağıdaki özellikler Advanced Warehouse işlemlerinin ilk resmi sürümünde kesinti yapmaz, ancak gelecek sürümlere dahil edilir:


  • Başvurulan Envanter. Bu işlev isteğe bağlı olarak her bir depolama detayı kaydına bir 'referans numarası' ekler ve iki şekilde kullanılabilir: 

    1- Tek bir öğenin gerçek ağırlığının değiştiği Catch Weight işlevinde tipik olarak benzersiz referans. Bu ürünler, sevk edilen ürünlerin ağırlığına göre fiyatlandırılmasına rağmen, paketler veya kılıflar gibi tek bir ölçü biriminde satılır.

    2- Tipik olarak paketleme ve / veya rulo tainer SSCC işlevselliğinde kullanılan paylaşılan referans.

  • Dalga ve Toplu toplama. Bu işlev, daha sonra AWO Yolculuk Dizisi işlevini kullanarak dalgalar halinde gerçekleştirilebilecek önceden belirlenmiş toplama seçimleri için zamanlamalar oluşturmanıza olanak sağlar.

  • Kendinden Yenilenen depo. Burada, önceden tanımlanmış minimum ve maksimum miktarlara dayanarak malları dökme depo yerinden toplama kutusu yerine taşımak için kullanılan depo içi ikmalleri kastediyoruz.

  • Kendi kendini organize eden depo. Bu özellik, doğal alanının dışına yerleştirilen stoğu tespit eder ve mevcut kapasite göz önüne alındığında, tercih edilen stoklama alanına hareketi emreder.

  • Kendi kendini denetleyen depo. Bu özellik, görevlerin yürütülmesinde deltaları algılar ve belirli stoku saymak veya hesaplamak için görevler oluşturur.

  • Operatör Yükü Dengeleme. Yüksek hacimli depolarda, bu özellik, hangi operatörlerin ek görevleri kabul edebileceğini ve hangi operatörlerin sınırlı kaynakları verilen depodaki verimi optimize etmek için görev atamasını yapamadığını ve yeniden dağıttığını sürekli izler.

BAZI OPENBRAVO RETAIL ERP MÜŞTERİLERİ