Yükselen Perakende Piyasalar için Uygun Maliyetli Çözüm

Openbravo

Mehmet Demirel

Yükselen Perakende Piyasalar için Uygun Maliyetli Çözüm


Gelişmekte olan perakende pazarlarında başarıya ulaşmada en kritik faktörlerden biri, başlangıçtaki BT yatırım maliyetlerini en aza indirmektir. Bu aynı zamanda, mevcut çerçevenin BT maliyetlerini yükseltmeden şirketin büyümesini destekleyecek kadar esnek ve ölçeklenebilir olmasını sağlamak anlamına gelir.

OPENBRAVO: PERAKENDE PAZAR PİYASASININ MALİYET ETKİN ÇÖZÜMÜ

Gelişmekte olan pazarlarda perakendecilerin karşılaştığı belirli zorluklara odaklanan bir dizinin parçası olan bu blog yayını, Openbravo'nun perakendecilere akıllıca genişlemelerine nasıl yardımcı olabileceğini ve yeni pazarlarda mükemmel bir müşteri deneyimi sunabileceğini gösteriyor.


PwC’nin 2016 Küresel İnovasyon 1000 Çalışması’na göre, ana rakiplerinden daha hızlı gelir artışı bildiren şirketler Ar-Ge bütçelerinin% 25’ini yazılım tekliflerine emsallerinden daha fazla ayırdılar.


Bununla birlikte, perakendeciler yatırım geri dönüşlerini optimize etmek istiyorlarsa, devam eden bakım maliyetlerini ve devam eden bakım maliyetlerini en aza indirecek teknoloji çözümleri benimsemelidirler. Bu, isimlendirilmiş kullanıcı sayısından ziyade, işlevselliğe bağlı olarak fiyatlandırılan modüler ve buluta hazır bir teknoloji platformu kullanılarak sağlanabilir.


Openbravo, BT maliyetlerinizi aşağıda açıklandığı şekilde birçok yönden azaltmanıza yardımcı olur.


Esnek abonelik tabanlı fiyat modeli


Openbravo’nun abonelik temelli fiyatlandırması, perakendecilerin başlangıçtaki yatırımları azaltmalarına izin verirken, yazılım çözümünün işleri için maksimum değeri sağlayacak şekilde özelleştirilmesini sağlar. Çok yıllı aboneliklerle gelen daha yüksek esneklik ve daha iyi bütçe kontrolü ile önemli maliyet tasarrufu sağlanabilir. Perakendeciler Kurumsal ve Profesyonel Baskılar arasında seçim yapabilir ve bunları iş ihtiyaçlarına göre uyarlayabilir. Ek olarak, Openbravo Analytics veya Mobil Altyapı gibi premium çözümler ek ücrete tabi değildir.


Açık kaynak yığını ve web tabanlı mimari


Güçlü çevrimdışı desteğe sahip tam bir web tabanlı mimari, küresel BT altyapısını basitleştirir ve tamamen açık kaynaklı bir yığın kullanarak BT maliyetlerini düşürür; bu, genel lisans maliyetlerini azaltır ve satıcı kilitlenmesini en aza indirir.


Openbravo’nun web tabanlı BT mimarisi hem mağazalarda hem de merkez ofiste teknik altyapı gereksinimlerini basitleştirir, böylece donanım ve BT personeli ile ilgili maliyetleri azaltır. Ortak programlama dillerinin kullanılması, perakendecilerin her zaman küresel bir BT yetenek havuzundan faydalanabilecekleri anlamına gelir.


Daha önceki blog yayınında işgücü verimliliği ile ilgili olarak açıklandığı gibi, Openbravo, eğitim zamanını ve maliyetini azaltmaya yardımcı olmak için merkezi eğitim modülleri kullanmaktadır; perakendeciler için sık sık yeni ve mevcut personeli işe almaları ve eğitmeleri gereken önemli bir avantajdır.


Kullanıcı dostu, Mobil uyumlu POS


Web tabanlı bir mimari aynı zamanda perakendecilerin internet bağlantısı olan herhangi bir dijital / mobil cihazı kullanabileceği ve böylece sermaye maliyetlerini düşüreceği anlamına gelir.


Openbravo Web POS, perakendecilerin mağazalarındaki hareketliliği kucaklamasını sağlar. Mağaza terminalleri için ultra hafif teknik gereklilikler sayesinde, perakendeciler mevcut POS donanımını yeniden kullanabilir veya sonuçta ortaya çıkan pazarlardaki perakendeciler için özellikle önemli bir faktör olan toplam donanım maliyetlerini düşüren düşük maliyetli mobil POS cihazlarını kullanabilirler. Bu cihazlar aynı zamanda perakendecilere yoğun zamanlar, özel satışlar veya açılır mağazalar tarafından talep edilen daha yüksek hacimleri kullanma esnekliği ve çevikliği sağlayabilir.


Bulut hazır mimarisi


Openbravo Commerce Cloud, iş çevikliğini çok rekabetçi bir maliyetle artıran oldukça farklı bir teklif sunar. Openbravo, daha hızlı ve daha uygun maliyetli işletme ölçeklenebilirliği için Amazon İnternet Servisleri (AWS) Bulut altyapısını kullanır. Bulut altyapısı maliyetleri, satıcının belirli gereksinimlerine dayanır ve yazılım aboneliği, adlandırılmış kullanıcı tabanlı maliyetlerden ziyade POS terminallerine ve eşzamanlı kullanıcılara dayanır.


Modüler mimari


Modülerlik, Openbravo Teknoloji Platformunun temel özelliklerinden biridir. Bu, perakendecilerin daha fazla ve daha hızlı yapabileceği anlamına gelir; bu da uygulama ve bakım çabalarını basitleştirir ve sonuçta maliyetleri düşürür. Openbravo, uzantıları paketlemeyi ve dağıtmayı gerçekten kolaylaştırır.


Openbravo’nun yerleşik Modül Yönetim Konsolu, yeni modüller veya sürümler için merkezi bir depoda arama yapmayı ve bunları eklenti olarak yüklemeyi mümkün kılarak yönetimi basitleştirir. Mevcut bileşenler, perakendecilerin sistemlerinde değişiklikleri senkronize etmelerine izin vererek yüksek düzeyde bir ayrıntı düzeyi ile genişletilebilir veya değiştirilebilir. Güncellemeler, yükseltmeler ve bakım da uzantıları çekirdek işlevsellikten ayırmak suretiyle basitleştirilmiştir.


Gelişmekte Olan Pazarlardaki Genişlemenizi Geleceğe Sağlamak


Perakendeciler, BT yönetimini basitleştirerek, sistemlerini eklemeyi veya yükseltmeyi kolaylaştırarak ve ek lisans, donanım ve personel kaynaklarına duyulan ihtiyacı azaltarak, yeni ve gelişmekte olan pazarlarda genişledikçe ve büyümekte olduklarında başlangıç ​​riskini ve genel BT maliyetlerini düşürebilirler.

Gelişmekte olan pazar perakendeciliğinin zorluklarına derinlemesine bir bakış için, sunum slaytlarımıza erişin veya web seminerimizi tekrarlayın. Openbravo ile Yeni Gelişen Perakende Pazarlarında Openbravo ile İş Geliştirme Direktörü Francesco Leto, Xavier Places, Openbravo Ürün Pazarlama Direktörü.

https://www.openbravo.com/blog/openbravo-the-cost-effective-solution-for-emerging-retail-markets/