Yeni Perakende Piyasalarına girmek için Esneklik Kazanın!

Adaptasyon Kazanmak

Mehmet Demirel

YENİ PERAKENDE PİYASALARA ADAPTASYON İÇİN BÜYÜK ESNEKLİK KAZANIN


Serimizde gelişmekte olan pazarlara perakende genişlemesiyle ilgili ikinci olan bu blog yayını, esneklik ve uyarlanabilirliğe, gelişmekte olan pazarlarda çalışan perakendecilerin temel gereksinimlerine ve Openbravo'nun bu hedeflere ulaşmalarına nasıl yardımcı olabileceğine bakıyor.


Esneklik ve uyarlanabilirlik


Gelişmekte olan pazar perakendecilerinin, stratejiyi yürütmede esnek olmaları gerekir. Beklenmediklerini beklemeleri gerekiyor. Ani elektrik kaybı gibi bazı aksaklıklar zaman ve para açısından maliyetli olabilir, ancak bunun için planlanabilir. Yeni yasalar, tedarik zinciri bozulmaları, iş anlaşmazlıkları nedeniyle ortaya çıkan diğer aksaklık türleri, tahmin edilmesi daha zor olabilir. Şirketler değişen koşullara uyum sağlayabilmelidir.


Openbravo perakendecilere nasıl yardımcı olur?


Openbravo Commerce Suite, perakendecilerin, oldukça dinamik bir pazarın tipik olarak değişen iş gereksinimlerine daha verimli bir şekilde uyum sağlamak için daha fazla esneklik kazanmasını sağlar.


Modüler Mimari, Daha Çok, Daha Hızlı ve Daha Düşük Riskli Yapmanıza olanak sağlar


Openbravo’nun modülerliği perakendecilerin daha çevik hale gelmesini sağlarken, günümüzün hızla değişen perakende pazarlarında önemli bir kapasite olan riski azaltır.


Modülerlik, perakendecilere, değişiklikleri daha hızlı ve daha ayrıntılı bir şekilde yapma yeteneği verir. Değişiklikler, üretim ortamına kademeli olarak dağıtılabilir ve bu da riskleri azaltır ve zamana göre değeri hızlandırır. Çekirdek işlevselliği uzantılardan ayırdığı için modülerlik, yükseltme işlemlerini de daha yumuşak hale getirir.


Daha Hızlı Entegre Edin ve Her Şeye Bağlanın


İyi bilinen bir markaya sahip önde gelen perakendeciler bile, bir araya gelerek bir araya gelmek ve bir dış pazara girerken birbirlerinin güçlü yönlerinden yararlanmak için yerel şirketlerin desteğine ihtiyaç duyuyor.


Bu genellikle perakendecilerin yerel tedarikçilerin sistemleriyle entegre olmalarını gerektirir. Perakendecilerin ayrıca, işletme gereksinimleri geliştikçe mevcut veya yeni benimsemiş sistemler veya kanallarla (yerel ödeme ağ geçitleri, nakliye şirketleri…) kolayca entegre olmalarını sağlayacak bir sistemi benimsemelerini sağlamalıdır.


Openbravo, tüm kanallarınız, çözümleriniz ve teknolojilerinizle entegrasyonunuzu kolaylaştıran, birlikte çalışabilir bir platform sunar. Size sağlar:


Önceki BT yatırımlarınızı eski sistemlerinizle entegre edilmesi çok kolay olan bir çözümle koruyun.

Mevcut bağlayıcılardan yararlanın (Magento, Prestashop, SugarCRM ve diğerleri ile) veya sağlam ve güvenli entegrasyonlar için tamamen yeni modüller kurun.

Gelecekteki yeni kanalları, çözümleri veya teknolojileri entegre ederken pazara sunma süresini kısaltın.

Mobility and Cloud ile güvenli bir şekilde ölçeklendirin ve daha yüksek iş çevikliği elde edin


Openbravo, perakendecilerin mobil ve bulut teknolojilerinden tüm faydaları elde etmelerine yardımcı olurken iş gereksinimleri geliştikçe güvenle büyümelerini sağlayan yüksek ölçeklenebilir bir mimari sunar.


Sınırsız ölçeklendirme için dağıtık bir mimariye sahip, büyük yük ortamlarında yüksek performans için tasarlanmış mimari.

Maksimum esneklik için bulut dağıtım seçeneği.

Mobil ilk stratejinizi etkinleştiren, duyarlı web mobil uygulamaları oluşturmak için mobil etkin mimari.

Daha hızlı ve daha sık tanıtımları etkinleştirin


Openbravo, çok kanallı müşterilerin artan beklentilerini karşılamak için perakendecilerin daha çevik olmalarını ve daha verimli bir şekilde adapte olmalarını sağlıyor:


Çeşitler sınırsız sayıda özellik ile tanımlanan daha geniş ürün yelpazesiyle kanallar arasında genişledikçe ürünlerin kurulumunu basitleştirin.

Uzun bir kullanılabilir indirim türleri listesi ve karmaşık indirim uygulaması kuralları ile promosyonlar arasında kanallarınızı verimli bir şekilde kullanın.

Tüm mağazalarda dakikalar içinde ürünlerde, fiyatlarda veya promosyonlarda değişiklik yapıldığından emin olun.

 Ve yerleşik güçlü raporlama yetenekleri sayesinde, perakendeciler, müşteri davranış değişikliklerine karşı daha hızlı kontrol ve tepki verebilecekler.


Bir perakendecinin yan kuruluşlarına daha fazla yönetim kontrolü sağlamak istediği bölgeler için, Openbravo Commerce Suite, hepsi bir arada Perakende ERP olarak da kabul edilebilir. Bu, tüm işletmenin ön ödeme sayacından merkezi arka ofise yönetilmesine olanak sağlar. Hepsi tek bir üründe daha fazla değer ve benimseme esnekliği sağlamak için.


Sırada…


Devam eden bu serideki bir sonraki blog yayınımız Openbravo Commerce Suite'in perakendecilerin, çalışanların iş hacminin yüksek olması ve mevsimsel durumlar söz konusu olduğunda bile satış seviyelerini yükseltmelerine ve müşteri hizmet seviyelerini garanti etmelerine nasıl yardımcı olduğunu görecektir.


Gelişmekte olan pazar perakendeciliğinin zorluklarına derinlemesine bir göz atmak için, Openbravo ile Açılan Perakende Pazarlarda Openbravo, Openbravo İş Geliştirme Direktörü Francesco Leto ve Openbravo Ürün Pazarlama Direktörü Francesco Leto tarafından sunulan web seminerimizi tekrarlayın.