Rolcar, Openbravo ile perakende satış verimliliğini artırıyor!

Rolcar, Web tabanlı Retail ERP ile faaliyetlerinin gerçek zamanlı görünmesi sayesinde perakende satış verimliliğini artırıyor

Mehmet Demirel

Rolcar, Openbravo ile faaliyetlerinin gerçek zamanlı görünmesi sayesinde perakende satış verimliliğini artırıyor.

"Openbravo, ürünlerimizin ve müşterilerimizin satış performansları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmamıza ve aynı zamanda tamirhanelerimizdeki envanter süreçlerini iyileştirmemize olanak sağlamıştır. Bu kombinasyon pazarımızda daha rekabetçi olmamıza yardımcı oldu."

VICTOR MANUEL LÓPEZ. YÖNETİM VE FİNANSAL BAŞKAN VE GENEL MÜDÜRÜ


Rolcar, Web tabanlı Openbravo Retail ERP ile faaliyetlerinin gerçek zamanlı görünmesi sayesinde buluttaki perakende satışlarını ve işletme verimliliğini artırıyor!


Müşteri hizmetlerine bağlılık Rolcar'a dijital dönüşümü uygulamak için ilham veriyor


Rolcar, Meksika için otomobil parçaları satış pazarında lider bir şirkettir. 1961 yılında Bay Rogelio López tarafından kurulan, uzun yıllardır alanında ulusal bir lider olmuştur. Müşteriler, geniş bir ürün yelpazesi sunabilmek ve ihtiyaç duydukları yedek parçayı bulabileceklerinden Rolcar'a güvenebilirler. Şirket şu anda 175'ten fazla lokasyonda ve 10 dağıtım merkezinde, 2.200 çalışanı ve 60.000 ürünüyle müşterilerine sunmaktadır. Mükemmel müşteri hizmetleri konusundaki itibarını korumak ve yenilemek için Rolcar, daha hızlı, daha verimli ve daha rekabetçi olmalarını sağlayacak en yeni teknolojiyi uygulamak istedi.


ZORLUKLAR


Gerçek zamanlı veri görünürlüğünü sağlamak

Şirketin eski sistemi, tüm mağazalardan günlük satışlar gibi gerçek zamanlı bilgiler almayı zorlaştırdı. Rolcar'ın, mağazadan depoya ve tüm iş boyunca ihtiyaç duydukları gerçek zamanlı görünürlüklerini sağlayacak işlemlerin tam entegrasyonuna ihtiyacı vardı.


Operasyonel mükemmellik için destek

Operasyonel mükemmellik, tüm mağazalarının ve dağıtım merkezlerinin izlenmesi ve kontrol edilmesi gittikçe daha zor hale geldi ve şirket tüm operasyonel süreçlerinin tam entegrasyonuna ihtiyaç duyduğunu fark etti. Ayrıca, işletmenin verimlilik ve rekabetçiliğini önemli ölçüde arttırması, dağıtım merkezlerinde daha fazla hız ve kesinliğe ulaşması ve gelecekteki büyüme ve büyüme planlarını kolaylaştırması gerekiyordu.


"Openbravo ile artık bulutta, işlemlerimizin daha çevik bir şekilde yürütülmesini sağlayan tüm platformlarımızın detaylı ve gerçek zamanlı bilgilerinin verildiği istikrarlı bir platformumuz var."

LUIS ALBERTO ARRIAGA, SİSTEM MÜDÜRÜ


ÇÖZÜM

Bulutta perakende satış yönetimi için akıcı uçtan uca

Openbravo, daha iyi görünürlük ve uçtan uca kontrol yoluyla daha verimli operasyonlar sağlayan tüm Rolcar’ın ön ve arka ofis işlemlerini birleştirir. Ayrıca, tüm satış noktalarının günlük satış ve envanter bilgilerinin ayrıntılı olarak görülmesini sağlar. Çözüm, farklı eski sistemleri birleştiriyor ve Rolcar’ın işletme gereksinimlerini desteklemek için belge biçimleri, raporlar veya belirli işlevler gibi çeşitli özelleştirmeler içeriyor.

Güçlü çevrimdışı çalışma yeteneklerine sahip esnek POS çözümü

Openbravo şu anda yaklaşık 700 POS terminalinde kullanılmaktadır. Günlük mağaza işlemlerine ve gerçek zamanlı satış ve envanter durumuna erişime ek olarak, Rolcar artık sınırsız nitelik listesi kullanarak aranabilen çok sayıda ürün referansını yönetebiliyor. Mağazadaki bağlantı problemleri durumunda, satış işlemleri ve envanter hareketleri çevrimdışı olarak tamamlanabilir, bağlantı restore edildiğinde merkezi sistemde otomatik güncelleme yapılır.


SONUÇLAR


Daha fazla operasyonel kontrol

Şirket, farklı eski sistemleri tek bir entegre çözümle değiştirmeyi başardı. Bu, şirketin süreçlerini standartlaştırmasına, satış ve stok hareketleri hakkında gerçek zamanlı bilgi sağlamasına ve genel operasyonel verimliliği iyileştirmesine izin verdi. Şirket halihazırda aylık ortalama 250.000 fatura ve 2018 bilet alabilen, yılda en fazla 15.000 kapasite olan ve günlük toplamda yaklaşık 3,8 milyon bilete ulaşan ve ortalama 250.000 fatura ve aylık 200.000 bilet alıyor.


Müşteriye Daha Fazla Odaklanma

Satış noktasında daha iyi bilgi, personelin daha iyi müşteri hizmeti sunmasını sağlamıştır.


Daha Verimli Stok Yönetimi

Openbravo’nun 2019’daki tüm dağıtım merkezlerinde depo ve envanter yönetimi modüllerinin uygulanması, Rolcar'ın envanter yönetimi ve maliyetlerini tüm mağazalarda daha yüksek hız ve hassasiyetle optimize etmesini sağlayacaktır. Stok hareketleri halihazırda daha verimli bir şekilde yönetiliyor, 2018'deki mağazalar arasında yaklaşık 13.000 stok transferi.


Yeni Meksika vergi mevzuatına uygunluk (CFDI 3.3)

Openbravo ile şirket, 2017'de yürürlüğe giren yeni Meksika vergi mevzuatına (CFDI 3.3) hızlı ve güvenli bir şekilde adapte oldu ve tüm mağazalarda ve dağıtım merkezlerinde sürekli güncellemeler yapılmasını gerektirdi.


Bulutta sağlam ve oldukça esnek mimari

Openbravo Cloud, bir çözümde en yüksek düzeyde kullanılabilirliği sağlayan yüksek kullanılabilirlikli bir tasarım da dahil olmak üzere mevcut ve gelecekteki ihtiyaçları karşılamak için Rolcar'a son derece güvenilir ve esnek bir platform sunar.


Ürün / Çözüm Sayfası:

Perakende Satış Sistemi
Perakende Satış Yazılımı
Perakende Satış Programı
Mobil Depo Otomasyonu
Retail POS System
Mağaza Yazılımı
Mağaza Programı
Mağaza Satış Programı
Mağaza Yönetim Sistemi