Perakendeciler ve restorancılar için çok kanallı, mobil ve bulut tabanlı platform

Openbravo Retail ERP

Mehmet Demirel

“Openbravo, daha farklı ve kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimlerinin sunulmasını sağlayan bulut tabanlı mobil teknolojiyi kullanan çok kanallı bir platform sunuyor.”

Perakende teknolojisindeki mevcut trendler ve Openbravo'nun bunları ürün teklifine nasıl dahil ettiği hakkında konuşabilir misiniz?

Omnichannel, geleceğe dikkat ederek perakendecilerin stratejilerinde açıkça merkez haline geldi. Bu gerçek, günümüzün hiper-dinamik perakende ortamı ve daha iyi kişiselleştirme ihtiyacının yanı sıra, perakende yönetim sistemlerine daha da fazla talep getiriyor. Örneğin, yeni ödeme yöntemleri veya nakliye seçenekleri gibi daha karmaşık satın alma senaryoları ile başa çıkmak, müşteri verilerini her noktada daha iyi kullanmak veya hızlı değişen iş gereksinimlerini karşılamak ve inovasyon için daha fazla kapasite kazanmak için daha fazla esneklik sunma ihtiyacı ve rakiplere göre farklılaşma.

Çok kanallı kanal olgunlaşmaya devam ettikçe, perakendecilerin önceliği şimdi, faaliyetlerinin karlılığı üzerinde doğrudan bir etkisi olduğu göz önüne alındığında, uygulama kalitesini artırmaktır. I.T. bu, mobilite veya bulut gibi teknolojilerin benimsenmesi, verimlilik, çeviklik veya inovasyon kapasitesi gibi kilit alanlarda yardımcı olacak daha esnek çözümlerin benimsenmesi, böylece I.T. maliyetler.

Mağaza içi olarak, daha dijital ve kişiselleştirilmiş deneyimler sunan teknolojiler benimsemeye ihtiyaç duyuyor, onları günümüzün çok kanallı gerçekliği ve geleneksel satış noktasının kademeli dönüşümü içindeki mağazanın yeni rolü ile aynı çizgiye getiriyor. Örneğin Çin gibi pazarlarda perakendecilerin yeni teknolojileri benimsediğini ve yeni konseptleri inanılmaz bir hızla başlattığını görüyoruz. Sadece Çin'de müşterilerimizden biri olan Decathlon'daki mağaza içi ödemelerin% 70'inden fazlası Alipay ve WeChat Pay ile yapılan mobil ödemelerdir.

Bu trendlere cevap verebilmek için Openbravo, oldukça esnek mobil teknolojiye dayanan ve buluta hazır, tamamen işlevsel bir çok kanallı platform sunuyor. Openbravo, perakendecilerin çok kanallı stratejilerini geliştirmelerine izin vererek, fiziksel mağazalarını dönüştürmelerine ve işlerine daha verimli operasyonlarla daha fazla çeviklik ve yenilikçi kapasiteler sunmalarını sağlar. Bu, göze çarpan, kişiselleştirilmiş satın alma deneyimlerinin sunulması için güçlü bir temel oluşturur. Bütün bunlar oldukça rekabetçi bir maliyetle.

Bu eğilimler göz önüne alındığında, perakendeciler için öncelikli olarak düşündüğünüz teknolojik yatırımlar nelerdir? Openbravo bunlarla nasıl uyum sağlar?

Deneyimlerimize ve dünyanın önde gelen perakendecileriyle etkileşimlerimize dayanarak dört öncelik belirledik.

Birincisi, müşterilerin kazanımlarını ve müşterilerini elde tutma ve elde tutmalarını artırarak ya da daha sık ve daha fazla kişiselleştirilmiş ürün ve promosyonlar üretme kapasitesini artırarak gelirleri iyileştirmeye yönelik çözüm ve teknolojilere yatırım yapmak. Bu bağlamda Openbravo, müşterilerin daha derin bir bilgi sahibi olmasını, daha hızlı lansmanları sağlamak için daha çevik bir ürün, fiyat ve promosyon yönetimi, sadakat programlarının kurulmasında esneklik sağlayan özellikler sunar. Örneğin, Openbravo ile, gerçek zamanlı olarak mağazalarda ve terminallerde ürünlerde veya fiyatlarda merkezi olarak yapılan değişiklikler mevcuttur. Pek çok perakendecinin hala bunu yapması günlerce sürüyor.

İkincisi, yatırım, çok kanallı konseptin kilit bir rol oynamasıyla çevrimiçi ve mağaza içi müşteri deneyimini iyileştirmeyi amaçladı. Gelişmiş çok kanallı platformumuz perakendecilere, daha hızlı ve daha rahat bir ödeme deneyimi için destekli satın alma kapasitesine sahip mobil POS, mobil ödemeler için destek ve RFID veya otomatik ödeme terminalleri dahil olmak üzere fiziksel mağazalar için eksiksiz bir çözüm sunar. Entegre OMS motorunun ve mevcut konektörlerin Magento, Salesforce.com veya SAP Hybris gibi e-Ticaret çözümleriyle kullanılması, çeşitli çok kanallı senaryolar için destek sağlar.

Ardından, tedarik zincirini optimize etmeye yönelik yatırım, tüm yerlerde envanterin en uygun şekilde bulunmasını sağlamaya yardımcı olarak toplam envanter satın alma ve yönetim maliyetlerini en aza indirdi. Openbravo, perakendecilere gerçek zamanlı, merkezi stok yönetimi, mobil cihazlar üzerinden görevleri yürütme ve entegre satın alma işlevselliği ve stok alım maliyetlerini optimize etmek için karmaşık talep durumlarının karşılanmasında destek sağlar.

Son olarak, yukarıdaki önceliklerin tümünü en hızlı şekilde destekleyen ve aynı zamanda genel I.T. maliyetler. Bu, I.T. tarafından önerilen değeri artırmak için her zamankinden daha fazla baskı altında olan perakende CIO'lar için gerçek bir zorluktur. ve işletme üzerindeki etkisi. En çok ilgi çeken alanlar, mobil teknolojilerin benimsenmesi, bulut ve bir şirkete yüksek maliyet ve aşırı maliyet olmadan arttırılmış kapasite sunabilecek çözümler. Bu alanda Openbravo, son derece esnek, hareketli ve I.T.'nin karmaşıklığını önemli ölçüde kolaylaştıran bulut için hazır bir platform sunuyor. ilgili maliyetleri optimize ederken. Modüler yapısı sayesinde, bir işletmenin özel ihtiyaçlarını karşılamak için kolayca etkinleştirilebilen, devre dışı bırakılabilen veya genişletilebilen işlevselliğe sahip, evlat edinme konusunda daha fazla esneklik sağlayan eksiksiz bir çok kanallı platform. Diğer ek avantajların yanı sıra, yerel mağaza içi sunuculara olan gereksinimden kaçınma imkanı sunar. Ayrıca kolayca entegre edilebilen bir platform, böylece daha önce yapılan yatırımları ve ERP için SAP sertifikası, Magento, Salesforce.com gibi e-ticaret, ya da SAP Hybris gibi çözümler içeren mevcut konektörlerle ve ayrıca çeşitli çözümlerle birlikte Adyen, Ingenico, SumUp, Alipay, WeChat Pay, CHASE Paymentech ve diğerleri dahil.

Şirketinizin bir müşterinin zorlukları aşmasında ve iş hedeflerini gerçekleştirmesinde başarılı bir şekilde yardımcı olduğu ayrıntılı bir vaka incelemesi hazırlayabilir misiniz?

En önemli müşterilerimizden biri, dünyanın en büyük spor malzemeleri perakendecisi Decathlon, yıllık geliri 13 milyar doların üzerinde ve 40'tan fazla ülkede 1.400'den fazla mağazada bulunuyor. 1976 yılında Fransa'nın Lille kentinde kurulan Decathlon, 100'den fazla spor aktivitesi için ekipman satmaktadır.

Şu anda Openbravo, bulut çözümümüz, Güney Kore, Filipinler, Hindistan, Endonezya, Japonya ve Vietnam ile çalışan yaklaşık 300 mağazanın bulunduğu Avustralya, Çin'i kapsayan yaklaşık 15 ülkenin büyüyen bir listesinde yaklaşık 400 mağazayı yönetiyor.

Openbravo, Decathlon'a POS'larına, finansal düzenlemeler veya entegrasyonlar olup olmadığına bakılmaksızın, her ülkenin kendine özgü ihtiyaçlarını karşılamak için hızlı ve kolay bir şekilde kabul edilen ve uygulanan eksiksiz bir çözüm sunar. RFID, mobil ödemeler (Alipay ve WeChat Pay ile entegrasyon) ve otomatik ödeme terminallerinin kullanımını içeren ve hem sıra sürelerini azaltan hem de mağaza genelinde yardım sağlayan mobil POS sayesinde daha iyi müşteri hizmeti imkanı sunan bir çözüm.

I.T.’nin optimizasyonu I.T.’deki çarpıcı sadeleştirme sayesinde işletme maliyetleri mümkün olmuştur. Hem yeni mağazaların daha çabuk hazırlanmasını hem de açılmasını sağlayan mağazalar için gerekli altyapı, aynı zamanda günlük işlerine harcanan çaba ve maliyetleri azaltmaktadır. Birkaç dakika içinde, ürün fiyatları ve güncellemeler merkezi olarak yapılabilir ve tüm mağazalarda uygulanabilir. Openbravo mimarisi, Decathlon'un, şirket için bir başka stratejik amaç olan buluta geçişi ile ilerlemesini sağlamıştır ve bu, I.T. Bölüm.

Openbravo’nun değeri, diğer önemli müşterilerle de kanıtlandı. Bunlar arasında Cirque du Soleil, mağazalarının ve dünya çapındaki mağazalarının yönetimi konusunda bize, İspanya ve Portekiz'de 60'dan fazla mağazanın yönetimi için “R” Us Iberia Oyuncaklarına güveniyor. Fransa'da, Groupe Rand'a daha iyi bilinen moda ve aksesuar markalarının 43'ünden fazlasının dijital mağazasında dönüşümüne yardımcı oluyoruz. Ayrıca Fransa'da 300'den fazla mağazasıyla mobilya, ev aletleri ve ev eşyalarında lider olan BUT ile çalışıyoruz.

Önde gelen pozisyon için rekabet eden birkaç şirket var. Openbravo'ya rekabet avantajı sağlayan farklılaştırıcı faktörler nelerdir?

Openbravo'nun değer önerisi, çok kanallı yönetim yeteneği ve teknoloji platformumuz tarafından sunulan sınırsız esnekliğin güçlü ortaklığından geliyor. Her iki bileşenin birleşimi, perakendecilerin daha fazla çeviklik elde etmelerine yardımcı olacak araçlar sunmamızı ve çok rekabetçi bir TCO ile farklılaşma ve inovasyona daha fazla konsantre olmamızı sağlıyor.

İşlevsel bir düzeyde web ve mobil satış noktası çözümümüz, çok kanallı çok yönlü senaryolarla başa çıkmak için donanımlı olarak öne çıkıyor. Web tabanlı doğası, her bir cihazda aynı fonksiyonları sağlayan, birden fazla kurulum ihtiyacını ortadan kaldırır. Bu, her cihaza kurulması gereken yerel bir çözüm sunan ve yalnızca tam POS işlevinin bir alt kümesini sunan rakiplerle karşılaştırıldığında benzersiz bir ürün olarak ayırt eder. Openbravo'nun sağlam çevrim dışı yetenekleri, düşük bağlantıya sahip durumlarda bile kesintisiz işlem yapılmasını sağlar. Bir web çözümü olma Openbravo ayrıca, mağaza içi I.T'de yerel sunuculara duyulan ihtiyacın önlendiğini ve POS donanımının düşük minimum gereksinimlere sahip olduğunu görünce önemli maliyet tasarrufu sunar. Gerektiren mağazalar için, karma dağıtım modellerini göz önüne alırken esneklik kazandırabilen yerel sunucu seçeneği mevcuttur. Bu, bazı mağazaların doğrudan merkezi bulut sunucusuna erişmesini ve bazılarının yerel olarak çalışmasını, merkezi sunucu ile sorunsuz bir şekilde senkronize edilmesini içerir.

Yazılımımızı çok özel ve değişen gereksinimlere göre uyarlama ve başarılı bir şekilde uyarlama yeteneği, müşterilerimiz için her zaman en değerli özelliklerimizden biri olmuştur. Bu, açık bir şekilde, perakendecilerin diğer çözümleri benimserken uğraşmaları gereken özelleştirmenin karmaşıklığını ve maliyetini büyük ölçüde azaltan esneklik ve modüler Openbravo konseptiyle desteklenmektedir. Gelişmiş entegrasyon yeteneklerimiz, diğer sistemlere ve teknolojilere bağlanma çabalarını basitleştirmemizi ve böylece önceki I.T. yatırım, her zaman bugünün CIO'ları için endişe verici.

Amazon AWS veya Microsoft Azure ile çalışmayı sağlayan Cloud teklifimiz, yazılımı piyasadaki geleneksel seçeneklerle aynı şekilde uyarlama imkanı sunan perakendecilere, piyasadaki diğer seçeneklerle karşılaştırıldığında daha fazla özgürlük ve esneklik sunuyor Kurulum. Örneğin, bu mümkün olan maksimum performans seviyesini sağlamak için çoklu sunucular veya yüksek kullanılabilirlik gibi gelişmiş seçenekleri içerir.

2019’da Openbravo için ne öngörüyorsunuz?

2018 Openbravo için harika bir yıldı, hem gelir hem de hizmetlerimizde hem yazılım hem de bulut teklifimiz Openbravo Cloud'ta hem mevcut hem de yeni müşterilerle büyük ilgi yaratan güçlü büyüme yılı oldu. Bu başarı, şüphesiz yeni müşteriler ve pazara olan değerimizi doğrulayan stratejik anlaşmaların yanı sıra Fransa ve Dubai'de (BAE) iki yeni uluslararası ofis açılışı ile desteklendi. Bu başarıdan yola çıkarak 2019, Fransa ve İspanya gibi bizim için önemli olan pazarlardaki yeni müşterilerle olumlu bir büyüme eğilimi gösterdi. Bu konuda piyasaya çok yakında resmi bir açıklama yapmayı umuyoruz.

Kaynak: https://retailandbrandexperience.com/2019/07/18/openbravo-a-mobile-based-and-cloud-based-omnichannel-platform-for-retailers-and-restaurateurs/?utm_content=97295553&utm_medium=social&utm_source=twitter&hss_channel=tw-29427749


Openbravo hakkında


Openbravo çevik ve yenilikçi perakende ticaret için küresel bir çok kanallı platform sağlayıcısıdır. Openbravo Commerce Cloud, perakendecilere ve restoratörlere çok esnek ve mobil bir platform üzerine inşa edilmiş kapsamlı omnichannel işlevselliği sunan, daha hızlı bir şekilde yenilik yapmalarını ve değişimi daha verimli bir şekilde yönetmelerini sağlayan mobil, bulut tabanlı çok amaçlı bir platformdur. 60'tan fazla ülkedeki müşterileri, 16.000'den fazla arka ofis kullanıcısı ve çözümlerini kullanarak 25.000 satış noktası olan Openbravo, piyasadaki en esnek çok kanallı platformunu sunmaktadır. Openbravo'nun Fransa, Dubai, Hindistan, Meksika ve İspanya'da ofisleri bulunuyor.


Openbravo Nedir?