Openbravo Retail ERP Çevik ve Yenilikçi Perakendeciliğin Gücü

Openbravo CEO'su Marco de Vries

Mehmet Demirel

Openbravo Retail ERP Çevik ve Yenilikçi Perakendeciliğin Gücü


Openbravo CEO'su Marco de Vries diyor ki;


Dağlarda koşu izini deneyimleyen herkes, eldeki tepenin tepesinde görünen şeyin ne olduğunu görme deneyimine sahipti. “Asfaltsız bir yüzeyde” koşan yürüyüş, dik eğimler var ve izlerde kıvrılıyorlar; tepeyi görmek yerine koşucular yukarı doğru sarkan daha fazla iz görüyor. Sonunda bir dağın tepesine ulaşmak, zorlu olduğu kadar faydalı ve heyecan verici. Mecazi olarak, spor iş dünyasına da nüfuz eder. Ve bu metaforu örneklendirmek için daha iyi olan, Marco de Vries, CEO, Openbravo'dan daha iyi. Düşme riskinin gerçek olduğu tahmin edilemeyen arazileri keşfetmiş olan De Vries (bir koşu pistinin kendisi), hızlı, zorlu bir teknik, çeviklik ve dayanıklılık kombinasyonunu gerektirdiğini biliyor. “Benim için, patika koşusu ile hiper-dinamik ve rekabetçi perakende teknoloji pazarında rekabet eden Openbravo gibi bir şirketin günlük yönetimi arasında pek çok benzerlik var. Başarımız, daha net bir odaklanma ve rakiplerimizden daha çevik olma yeteneğimize bağlıdır. Bazen çok hızlı hareket etmeyi gerektirir, ancak diğer zamanlarda çabalarımızı dengelemek ve aksaklıkları gidermek ”dedi.


Atipik başarı yollarındaki sıkıntıların üstesinden gelmek için de Vries ve Openbravo'daki ekibi, çok kanallı perakendeyi bulutta daha fazla çeviklik ve yenilik ile yeniden tanımlıyor. Marco de Vries, “Perakende sektöründe büyümek için sırları açığa çıkarma yolunda omnichannel, tüm ileri görüşlü perakendecilerin stratejilerinin merkezine taşındı” diyor. Teknolojinin etkin olduğu işletmeler için son derece karmaşık iş zorluklarıyla başa çıkma konusunda hevesli bir lider olan De Vries, yirmi yıllık deneyimini günümüzün hiper-dinamik perakende ortamını ve sağlama ihtiyacını derinlemesine kavramasına yardımcı olan masaya getiriyor. ekosistem boyunca daha fazla kişiselleştirme. “Bugünün perakende yönetim sistemleri, yeni ödemeler ve teslimat yöntemleri, veriye dayalı kişiselleştirilmiş teklifler ve hizmetler ve daha fazla çeviklik ve iş inovasyonuna ve farklılaşmasına odaklanma dahil olmak üzere sürekli değişen senaryolarda perakende satış ortamı içinde mümkün olmalıdır. ayrıca mağazalardan IoT, artırılmış gerçeklik, sonsuz koridor, kendi kendine ödeme ve mobil ödeme gibi daha dijital benzeri deneyimler sunmalarını talep ederken, BT ekiplerine mobilite veya bulut teknolojilerini benimsemeye iten büyüyen çok kanallı karmaşıklığı ele alıyor.


İş Alaka Düzeyi Sağlama


Ticari CIO'ların, daha fazla iş etkisi elde etmek için BT işlevinin katma değerini ve kapasitesini artırmak için her zamankinden daha yüksek bir baskı altında olduğu bir sır değil. Bunu başarmaya yönelik proaktif bir yaklaşım olarak, CIO'lar, mobil teknolojilere yönelik ilk stratejilerini ve buluta geçişlerini desteklemek için bu teknolojilerin yararlarını sağlayabilecek çözümler benimsemelidir. Vries, “Bu dağıtımların başarısının anahtarı, önceki BT yatırımlarını korumaya yardımcı olacak ve gelecekteki entegrasyonları kolaylaştıracak diğer sistemlerle entegrasyon yeteneklerinde yatıyor” dedi.


Bu dinamik pazarda başarılı olmak için, Openbravo, perakende CIO'lara mobil olarak etkin, bulutlara hazır, tamamen açık kaynak kodlu bir yığın halinde yerleşik ve kapsamlı bir çok kanallı yetenek seti sağlayan, modern bir perakende yönetim çözümü sunmaktadır. platform — müşteri gereksinimlerine uyacak şekilde kolayca genişletilebilir ve uyarlanabilir. Openbravo’nun üstün entegrasyon özellikleri, müşterilerin mevcut sistemlerle kolayca entegrasyonunu ve e-ticaret platformları veya ödeme işlemcileri gibi tamamlayıcı çözümlere bağlanmalarını sağlar. Zaten mevcut olan konektörler sertifikalı SAP konektörü gibi ERP konektörlerini, Magento ve Prestashop gibi e-ticaret konektörlerini veya AliPay, WeChat, SumUp, CHASE Paymentech, Ingenico ve Cetelem ile ödeme konektörlerini içerir.


“Openbravo’nun modüler yapısı sayesinde, kapsamlı çok kanallı çözüm, çoğu yetenek iş gereksinimlerine göre kolayca açılıp kapatılabildiğinden daha fazla benimseme esnekliği sunuyor” dedi. Ayrıca, tüm mevcut işlevsellik perakendecilerin en özel işletme gereksinimlerini desteklemek için kolayca genişletilebilir.


Fiziksel mağazalar için Openbravo, geniş bir destekli satış kabiliyetleri sayesinde daha fazla kişiselleştirme ve gelişmiş müşteri hizmeti sunmak için modern bir duyarlı web ve mobil satış noktası çözümü sunar.


Openbravo’nun modüler yapısı sayesinde kapsamlı çok kanallı çözüm, daha fazla kullanım esnekliği sunar, çünkü çoğu yetenek iş gereksinimlerine göre kolayca açılıp kapatılabilir.


Çözüm, mağaza ortaklarına uygulanabilir indirimler, tamamlayıcı ürünler veya satışları arttırma ve çapraz satış fırsatlarını arttırma hizmetleri, müşterinin kişisel tercihlerine, entegre sadakat veya gerçek zamanlı görünüme dayalı ürünler önermek için ürün özelliklerini kullanan güçlü bir arama özelliği hakkında bilgi sağlar. Müşterileri daha iyi bilgilendirmek için konumlardaki envanter miktarlarının listesi RFID desteği, mobil ödemeler veya şık bir otomatik ödeme çözümü ile kullanıcılar daha hızlı ve daha uygun bir ödeme deneyimi sunabilir. Çözüm ayrıca, Openbravo’nun entegre OMS motorunu ve Magento gibi e-ticaret platformlarına sahip mevcut konektörleri kullanarak BOPIS, BORIS veya ROPIS gibi çok kanallı senaryoların yürütülmesini de destekliyor.


Ayrıca, Openbravo, kanallar arasında benzersiz müşteri görüşü sağlayan ve çok kanallı pazarlama, katılım ve envanter stratejilerinin başarılı bir şekilde uygulanmasındaki zorlukların azaltılmasına yardımcı olan merkezi müşteri yönetimi sağlar. Vries, “Halen, tüm dünyadaki depolar, yerler ve tedarik zinciri yönetimi prosedürleri arasında gerçek zamanlı envanter görünürlüğü elde etmek için yeni teknolojiden yararlanıyor” dedi. Bu eğilime paralel olarak Openbravo, perakendecilere envanter planlama ve yönetim operasyonlarının verimliliğini artırmak için geniş bir işlevsellik kazandırır. Merkezi sistem, tüm tedarik zinciri operasyonlarını optimize etmeye yardımcı olan mobil cihazlardan sağlam depo ve yönetim yetenekleri ile desteklenen tüm kanallar ve yerlerdeki mal hareketleri, envanter durumu ve miktarlarının gerçek zamanlı takibini kolaylaştırır. Bu çözüm aynı zamanda gelişmiş talep tahmin ve planlama yeteneklerinin yanı sıra, her bir yerde, her zaman ve her yerde uygun stok seviyelerini korumak için entegre tedarik sağlar.


Modülerlik ile İşi Basitleştirme


Openbravo platformu, Openbravo'nun iş gereksinimlerine uyacak şekilde genişletilmesine, perakendecilere mobil-ilk stratejisini desteklemesine ve bulut geçişlerini kolaylaştırmasına olanak tanıyan temel teknolojiler seti sağlayan gerçekten modüler bir platformdur. Çözümün modülerliği, müşterilere mevcut bileşenleri hızlı bir şekilde genişletme ve değiştirme ya da hızlı değişen iş taleplerini desteklemek ve sürekli yenilik ve farklılaşmaya daha fazla odaklanmayı sağlamak için gerekli olan yeni yetenekleri tanıtmak için güç veriyor. Ek olarak, Openbravo’nun ayrıştırma uzantıları, sistem bakımını, güncellemelerini ve yükseltmelerini önemli ölçüde basitleştirerek sistem bakım maliyetlerinde önemli bir düşüş sağlar.


Tek Kiracılı Hizmet Olarak Platform (PaaS) seçeneği olan Openbravo Cloud, perakendecilere, çok sunucu veya yüksek kullanılabilirlik seçenekleri gibi gelişmiş yapılandırmalara destek de dahil olmak üzere, şirket içi bir dağıtımda keyif aldıkları aynı düzeyde özgürlük sunar en yüksek güvenlik, kullanılabilirlik ve performans seviyeleri. “Openbravo Cloud ile perakendeciler kendilerini, büyümeye veya değişen iş ihtiyaçlarına bağlı olarak aşağı veya yukarı ölçeklenebilen Openbravo çözümleri için donanım yönetiminin karmaşıklıklarından ve maliyetlerinden kurtarabilirler” diye ekliyor.


Perakende Başarısında Bir Dönüm Noktası


Openbravo’nun devrim niteliğindeki tekliflerinin başarısı, daha hızlı bir şekilde inovasyon yapmak ve iş değişimini hızlandırmak için tasarlanmış bulut tabanlı bir çok kanallı bir çözüm sunma konusunda sağlam bir geçmişe atfedilebilir. De Vries, “Bugün en önemli müşterilerimizden biri, yıllık ciroda 13 milyar doların üzerinde satış yapan dünyadaki en büyük spor malzemeleri satıcısı Decathlon ve 40'tan fazla ülkede 1.400 mağaza” diyor.


Başlangıçta B2B'ye odaklandıktan sonra Decathlon, Hindistan'daki B2C mağazalarını hedeflemeye başladı. Ardından, 2013 yılında tek markalı perakende satışta yüzde 100 doğrudan yabancı yatırım (DYY) için hükümet onayını aldı - Hindistan pazarında bu onayı alan ilk spor ürünleri şirketi. Böylece Decathlon, 5 yıllık bir zaman diliminde Hindistan'da kapsamlı bir fiziksel mağaza ağı oluşturmak için iddialı bir büyüme planı başlattı ve bu nedenle bu iddialı genişleme planını desteklemeye hazır bir yazılım çözümü aradı. Openbravo bugün Hindistan genelinde 81 Decathlon mağazasında kullanılmaktadır.


Hindistan'daki olumlu tecrübenin ardından Openbravo, katı bir iç doğrulama sürecine tabi tutuldu ve resmi olarak BT’yi optimize ederken, daha iyi bir alışveriş deneyimi sunmaya yardımcı olacak gerekli yetenekleri sağlayarak, diğer ülkelere yayılmasını desteklemek için bir POS çözümü olarak resmen onaylandı.


"Openbravo Cloud ile perakendeciler kendilerini, büyümeye veya değişen iş ihtiyaçlarına bağlı olarak küçültülebilen veya azalan Openbravo çözümleri için donanım yönetiminin karmaşıklıklarından ve maliyetlerinden kurtarırlar"


Openbravo, Decathlon'a mali düzenlemelerden entegrasyonlara kadar ülkeye özgü farklı ihtiyaçları desteklemek için hızlı ve kolay bir şekilde dağıtılan ve uyarlanan tek bir çözüm sunar. Openbravo'nun RFID, mobil ödemeler (Decathlon Çin için Alipay ve WeChat entegrasyonu) veya Decathlon Çin için Alipay ve WeChat entegrasyonu) veya daha az piyasaya sürülen yeni bir kişisel ödeme çözümü gibi yenilikçi teknolojilerin hızlı bir şekilde benimsenmesini mümkün kılan esnekliği sayesinde POS'ta daha hızlı yenilikler de mümkün oldu. üç aydan fazla. Kullanıma hazır Openbravo mobil POS özellikleri, mağazadaki herhangi bir yerden müşterilere yardım etmek veya terminaldeki bekleme sürelerinin azaltılması gibi mağaza içi müşteri hizmetleri için ek olanaklar sunar.


Decathlon ekibine göre, “Decathlon sistemlerine verimli entegrasyon ve RFID veya mobil ödemeler gibi yeni teknolojilerle Openbravo, mağaza personelimize check-out işlemlerinde verimlilik sağlar ve eğitimde harcanan zamanı azaltır. Bu yenilikçi çözümün, işimizin dijital dönüşümünde bize yardımcı olacağına inanıyoruz. ”


Decathlon, Hindistan dışında, Avustralya, Kamboçya, Çin (Openbravo Cloud'da 280 mağaza), Hong Kong, Endonezya, Filipinler, Güney Kore ve Vietnam dahil olmak üzere, Asya'daki büyüyen ülkeler listesindeki mağaza operasyonlarını yönetmek için Openbravo POS kullanıyor. Ve daha fazla ülke birazdan takip edecek. Sonuç olarak, Decathlon yakında dünyadaki 1.400 mağazasının toplam 400 mağazasında Openbravo'yu yönetecek.


Gelecek için hazırlanıyor


Ceo Marco, "Openbravo Cloud teklifi, hem yeni hem de mevcut müşterilerle çok fazla pazar çekiş gücü yarattı. Openbravo’nun kültürü, uzun vadeli faydalı ilişkiler kurma konusunda müşterileriyle güçlü işbirliğini ve yakınlığı teşvik ediyor ve tüm çalışanlar, iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaya kendini adamıştır. 2018, İspanya ve Portekiz'deki yenilemelerinde destekleyeceğimiz ToysRus gibi yeni ikonik müşterileri açısından da çok olumlu oldu. Bu tür anlaşmalar, stratejik başarımızı onayladı ve referans perakende yazılım satıcısı olarak pazar konumumuzu daha da güçlendirdi." diyor.


2018 ayrıca, iki yeni ofis açılışıyla Openbravo’nun uluslararası büyümesi için önemli olmuştur. Bu ofislerden biri Fransa'da, Decathlon, Leroy Merlin, Castorama, Kiabi, Camaieu veya La Redoute gibi ana isimler de dahil olmak üzere, 70'den fazla perakendecinin karargahının bulunduğu Avrupa perakende mağazası olarak kuruldu. Bu yeni ofis, Openbravo’nun Fransız pazarındaki pozisyonunu güçlendirirken diğer Avrupa ülkelerine genişlemesini kolaylaştıran Cylande ve Raymark’dan gelen oldukça deneyimli bir ekip tarafından yönetiliyor. İkinci ofis Orta Doğu’daki şirketin büyümesini destekleyen ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde kurulmuş ve bölgedeki mevcut perakende müşterilere, halihazırda Openbravo’nun perakende çözümünü kullanan SharafDG ve Organic Foods & Café gibi gelişmiş hizmetler sunmaktadır. De Vries, “Bugünün perakendecilerinin ortak ihtiyaçlarını destekleyen Openbravo, pazardaki en esnek bulut tabanlı çok kanallı çözüm sözünü vermeye devam edecektir” dedi.


Openbravo hakkında

Openbravo çevik ve yenilikçi perakendecilik için küresel bir çok kanallı platform sağlayıcısıdır. Openbravo Commerce Cloud, perakende satış şirketlerine ve restoratörlere, şirketlerin daha hızlı ve daha hızlı bir şekilde yenilik yapmalarını ve değişimi daha verimli bir şekilde yönetmelerini sağlayan oldukça esnek bir mobil teknoloji platformuna dayanan çok kanallı perakende satışları için cazip bir işlevsel taslak sağlayan, çok kanallı ve bulut tabanlı bir platformdur.

60'tan fazla ülkedeki müşterileri, 16.000'den fazla arka ofis kullanıcısı ve şu anda çözümlerini kullanan 25.000 satış noktası ile Openbravo, piyasadaki en esnek çok kanallı platformunu sunmaktadır. Openbravo'nun Fransa, Dubai, Hindistan, Meksika ve İspanya'da ofisleri bulunuyor.

Openbravo Nedir?

BAZI OPENBRAVO RETAIL ERP MÜŞTERİLERİ