Openbravo Nedir?

Küresel Perakende Yönetim Çözümü

Mehmet Demirel

Openbravo küresel bir perakende yönetim çözümü sağlayıcısıdır. Optimum operasyonel performans sağlamak ve kanaldan bağımsız olarak gelişmiş müşteri hizmetleri sunmak için konumlar arasında envanterin doğru kontrolünü ve görünürlüğünü elde etmeye yardımcı olur. Ayrıca çok kanallı perakendede ilerlemek ve sürekli bir inovasyon süreciyle değişimi kucaklamak için fiziksel mağaza kanallarını dönüştürmek isteyen orta ve büyük çevik perakendeciler için çok kanallı bir ticaret çözümü'dür.

Openbravo, orta ölçekli büyük perakende ve restoran zincirlerinin daha çevik ve yenilikçi ticaret operasyonlarını destekleyerek rekabetçi kalmasına yardımcı olan kapsamlı bir mobil özellikli ve bulut tabanlı çok kanallı platform sunar.

Openbravo küresel bir perakende yönetim çözümü sağlayıcısıdır. Tüm dünyadaki orta ve büyük perakendecilerin iş stratejilerini başarılı bir şekilde yürütmelerine ve yönetmelerine yardımcı olur. Başlıca değerleri işbirliği, tutku ve çeşitliliktir. Openbravo; ödeme yapan müşterileri için en iyi seçim, açık kaynak topluluğu için en fazla özgürlük ve ortakları için en fazla fırsat. Bunu, bir açık kaynak lisansı ve bir ticari lisans içeren iki temel tamamlayıcı yazılım lisansı ile gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. Openbravo’nun topluluğu, temel platformunu ve iş işlevselliğini sürekli olarak geliştirmek ve geliştirmek için geliştirme ekibiyle birlikte çalışan binlerce açık kaynak geliştiricisi, ERP danışmanı ve iş ortağı içerir

Openbravo’nun perakende çözümü, çok kanallı ve gelişen müşteri ihtiyaçlarını destekleyen entegre bir çözümle perakende işinizi yeniden tasarlamanıza olanak tanır. Optimum operasyonel performans sağlamak ve gelişmiş müşteri hizmeti sunmak için kullanıcıların konumlar arasında envanter üzerinde doğru kontrol ve görünürlük kazanmasını sağlar. Ayrıca, kanallar arasında bilgi tutarlılığı sağlamak için kullanıcıların ürün yönetimini, fiyatlandırmayı ve promosyonları merkezileştirmesini sağlar. Openbravo’nun entegre perakende finansal yönetimi, tüm dağıtım ağı genelinde ikmal ve genel harcamaları optimize ederek iş performansını iyileştirir. Yerel ve uluslararası yerlerde satışların ve envanterin gerçek zamanlı görünürlüğü ile çoklu mağaza yönetimini basitleştirir. Farklı hesaplama algoritmalarına, mevcut siparişlere ve envanter seviyelerine göre doğru satış tahminleri sunar.

Openbravo’nun perakende çözümü ile, iş akışının otomasyonunu sağlayan bulut ve mobil özelliklerinden ve süreç planlamasına, gerçek zamanlı uyarılara, posta ve veri entegrasyonuna izin veren BPM desteğinden yararlanarak daha fazla çeviklik ve büyüme elde edebilirsiniz. Bu özellik, yeni konumlara daha hızlı ölçeklenmenize olanak tanır ve yeni işlevler uygulamak için gereken süreyi önemli ölçüde azaltarak pazarlar. Bu özellikler ve yetenekler Openbravo'nun perakende sektöründe küresel bir pazar lideri olmasını sağlamıştır.

Openbravo, ERP SUNUYOR MU?

Maalesef Hayır, bunun için özür dileriz. Openbravo geçmişte iyi bilinen yatay bir ERP yazılım satıcısıydı, ancak bugün bulut tabanlı çok kanallı platformuyla daha çevik ve yenilikçi ticaret operasyonları sağlamak için %100 Retail sektörüne odaklanmış durumda . Dolayısıyla, muhasebe, finans, İK veya üretim gibi temel kurumsal süreçler de dahil olmak üzere tüm işletmeyi desteklemek için tek bir çözüme ihtiyacınız varsa, yardımcı olamayacağımızı söylediğimiz için üzgünüz. Bunun yerine, uçtan uca çok kanallı operasyonlarınızı desteklemek için tercih ettiğiniz ERP paketiyle ve diğer tamamlayıcı çözümlerle sorunsuz bir şekilde entegre olabiliriz . SAP ile sertifikalı entegrasyon gibi mevcut konektörler hakkında bilgi edinmek için ilgili sayfaları ziyaret edebilirsiniz.