Openbravo Mağaza ve Depoda Omnichannel desteğini artırıyor

Çok Kanal Desteği

Mehmet Demirel

Openbravo Commerce Cloud 19Q2'nin en son sürümü, müşteriler için mağaza içi alışveriş deneyimini geliştirmek ve mağazadaki ve sahne arkasındaki çok kanallı senaryoları desteklemek için tasarlanmış birkaç yeni özellik içeriyor.


Mağazada


Artan şekilde parçalanmış müşteri seyahatlerini karşılamak için Commerce Cloud'un en son sürümü artık perakendecilerin ödemeleri kabul etmelerine ve alma işlemlerini işleme koymalarına ve çevrimiçi olarak veya diğer mağazalardan sipariş edilen ürünlerin iadelerini işleme koymalarına olanak tanıyan mağazalar arası ödemeleri destekliyor. Bu işlevsellik, Çevrimiçi Satın Alma, Mağazada Satın Alma (BOPIS) gibi çok kanallı senaryolar uygulamak ve geri dönüş işlemlerini olabildiğince hızlı ve acısız yapmak için, özellikle tatillerde ve diğer en yoğun saatlerde önemlidir.


Bugünün müşterileri daha yüksek beklentilere sahip ve perakendecilerin sadakat programlarının onlar için daha fazla çalışmasını istiyorlar. Bunu yansıtan, Openbravo Commerce Cloud'un sadakat şeması yetenekleri, perakendecilerin, Bronz, Gümüş, Altın vb. Gibi sadakat programları dahilinde birden fazla seviye tanımlamasına olanak tanıyacak şekilde geliştirilmiştir. Ayrıca, perakendecilere puan biriktirmek ve harcama yapmak için kurallar koymalarına izin verir. seviyeye özgü promosyonlara karşılık gelen geçici kuralları uygulayın.


Openbravo Commerce Cloud şimdi, 2016'da yürürlüğe giren Fransa’nın Finans Yasası’na tam olarak uyuyor. Bu, her satış işleminden elde edilen verilerin güvenli bir şekilde toplanmasını, depolanmasını ve gerektiğinde denetlenebilmesini sağlamak için güvenli bir şekilde arşivlenmesini sağlamak için POS yazılımı gerektiriyor. Openbravo, Fransa, Hindistan ve Meksika'daki ülkelere özgü mali düzenlemelere zaten uymaktadır ve gerekirse diğer ülkelerdeki gereksinimlere hızlı ve düşük maliyetli bir şekilde uymak için bağlayıcılar geliştirebiliriz.


Depoda


Openbravo AWO Depo Otomasyonu, depoda ve malzeme ambarında verimliliği artırmak için yeni özellikler sunuyor. Yazılım halihazırda aynı stok lokasyonunu tekrar ziyaret etmekten kaçınmak için aynı anda birden fazla siparişin alınmasını sağlayan toplu toplama işlemini ve personelin bölgeye göre ve programlanmış aralıklarla veya “dalgalar” halinde malzemeleri toplamalarını sağlayan dalga toplama işlemini desteklemektedir.


Openbravo şimdi bu yetenekleri toplu dalga toplama ile birleştiriyor; bu da önceden belirlenmiş bir satış / dağıtım / iş emri seçimi için toplama faaliyetini tetiklemeye yönelik zamanlanmış bir sürecin başlatılmasını sağlıyor. Operatör yükü dengeleme işlevi, depodaki operatör etkinliği ve malzeme verimi ile görev atamasını optimize eder. Bu, belirli alanlara öncelik verilebileceği ve gerçekten optimize edilmiş toplama için görevlerin önceliğe, seyahat sırasına veya çöp kutusuna göre dinamik olarak atanabileceği anlamına gelir.