Openbravo ile Yeni Perakende Pazarlarında Hızlı ve Risksiz Genişleyin!

İşinizi Risk olmadan Genişletin

Mehmet Demirel

OPENBRAVO İLE RİSKSİZ YENİ PERAKENDE PAZARLARDA HIZLI GENİŞLETİN

Expand Quickly and Without Risk in New Retail Markets with Openbravo!

Gelişmekte olan perakende pazarlarında başarıya ulaşmanın anahtarlarından biri sürdürülebilir bir genişleme stratejisi elde etmektir.


Gelişmekte olan pazarlarda perakendecilerin karşılaştığı belirli zorluklara bakan bir serideki bu blog yayını, özellikle bu konuyu ele alıyor ve Openbravo'nun perakendecilere en iddialı genişleme planlarını bile başarıyla uygulamada nasıl yardımcı olabileceğini gösteriyor.


Hızlı ve çevik olun ama kontrolü kaybetmeyin!


Perakendeciler hızlı bir şekilde yeni mağazalar açıyorlarsa hız ve çeviklik sağlayan teknoloji çözümleri benimsemelidir - her hafta belki iki veya daha fazla.


Özellikle, hem teknoloji dağıtımı hem de her yeni mağaza için ilk perakende kurulum faaliyetleri açısından yeni mağazalar hazırlamak için gereken süreyi azaltmaları gerekiyor.


Ancak, aynı derecede önemlisi, yerde olanların kontrolünü kaybetmemeli ve ilk günden itibaren mağaza operasyonlarının tam karargah görünürlüğünü sağlamalıdır.


Openbravo perakendecilere nasıl yardımcı olur?


Openbravo Commerce Suite, çok hafif ve esnek, tam bir web tabanlı mimari ve tüm ilk hazırlık faaliyetlerini basitleştiren kapsamlı bir dizi özellik sayesinde perakendecilerin hızlı yeni mağaza satışları gerçekleştirmelerini sağlar.


Güçlü çevrimdışı destekli tam web mimarisi


Openbravo’nun web mimarisi BT karmaşıklığını önemli ölçüde azaltır ve yeni bir mağaza için teknolojiyle ilgili faaliyetleri basitleştirir. Çözüm, merkezi bir sunucuda dağıtılabilir ve her mağaza terminalinden bir tarayıcı tarafından erişilebilir. Alternatif olarak, perakendeciler bulut tabanlı bir dağıtım seçebilirler.


Amazon Web Servislerinde (AWS) tamamen yönetilen Cloud perakende çözümü


Cloud bugün sektörde net bir oyun değiştirici haline geldi. Openbravo Commerce Cloud, Openbravo Commerce Suite'i Amazon Web Servisleri (AWS) üzerine kurulu bir IaaS teklifi olan Openbravo Cloud ile birleştirir.


Bu güçlü kombinasyon, perakendecilerin Bulut'ta tam olarak yönetilen bir perakende satış çözümünden yararlanmalarını sağlar ve çok farklılaştırılmış bir Bulut teklifiyle sonuçlanan ve yeni bir mağazayı çevrimiçi hale getirmek için gereken süreyi daha da azaltan özel yeteneklere sahiptir.


Yeni mağaza ve terminallerin hızlı ve esnek kurulumu


Merkezi çoklu mağaza yönetimi sayesinde, Openbravo Commerce Suite, perakendecilerin yeni bir mağaza için gereken tüm başlangıç ​​görevlerini basitleştirmelerini sağlar:


  • Mevcut mağazalardan kolayca kopyalanabilen yeni mağazalar ve terminaller oluşturmayı basitleştirin ve perakende satış organizasyonunuzu yansıtan hiyerarşilerde düzenleyin.

  • Para birimi, dil, bilet formatı, belge türleri, fiyat listesi, ürün çeşitliliği veya atanmış depolar gibi mağaza seçeneklerini kolayca ayarlayın.

  • Güvenlik ayarları, desteklenen ödeme yöntemleri veya nakit yönetimi kuralları gibi seçenekler dahil olmak üzere çoklu POS yapılandırmalarını destekleyin.

  • Sınırsız sayıda özellik ile açıklanan karmaşık ürün çeşitliliği ve ürünlerin kurulumunu basitleştirin.


Karargahtan daha hızlı entegrasyon ve görünürlük


Genişleme için yeni bir bölge hazırlarken zaman alıcı ve genellikle maliyetli bir görev mevcut miras ve kurumsal sistemlerle entegrasyondur. Openbravo Teknoloji Platformu, birlikte çalışabilir bir platform sayesinde bu görevi basitleştirir.


Otomatik olarak oluşturulan bir web hizmetleri katmanını kaldırabilir veya herhangi bir kurumsal ERP, e-Ticaret platformu veya gerekli herhangi bir sisteme sorunsuz bir şekilde entegre olmak için çeşitli bağlayıcılar kullanabilirsiniz.


Ve yerleşik güçlü raporlama yetenekleri sayesinde, perakendeciler perakende mağazalarını tek bir noktadan gerçek zamanlı görünürlükle yönetebilecekler.


Mağaza Çözümünden hepsi bir arada Perakende ERP'ye Ölçeklenebilir


Mağaza çözümüne ek olarak, perakendecinin iştiraklerine daha fazla yönetim kontrolü sağlamak istediği durumlar olabilir. Bu durumlarda, Openbravo Commerce Suite ayrıca tüm işletmeyi yönetmek için hepsi bir arada bir Perakende ERP olarak da kabul edilebilir.


Bu esnekliği tek bir ürünle elde edebilme becerisi, eğer genişleme stratejisi her iki çözüm türünü de gerektiriyorsa, belirli bir bölgede yaşamak için gereken zamanı önemli ölçüde azaltabilir.


Openbravo ve Decathlon Hindistan


Fransız sporları için iyi bir perakendeci Decathlon, Openbravo'nun Hindistan'daki genişleme stratejisini başarılı bir şekilde uygulamasına nasıl yardımcı olduğunu gösteren güzel bir örnek.


Müşteri hikayesinin tamamını buradan okuyabilir ve bu ilginç web seminerini Openbravo CEO'su Marco de Vries ve Decathlon Sports India’daki Decathlon’un yeni bir mağaza hazırlamasına izin veren Openbravo’nun yararlarını açıklayan Joy Deep Tiwary ile izleyebilirsiniz. ertesi sabah tam olarak faaliyete geçmesi için günün sonunda birkaç saat.

https://www.openbravo.com/blog/expand-fast-in-new-markets-without-risk-with-openbravo/