Openbravo Beklentilerinin Ötesinde Yükseliyor

Openbravo

Mehmet Demirel

Perakende Aboneliklerindeki Büyüme, Openbravo'un Beklentilerinin Ötesinde Yükseliyor

Barcelona, ​​İspanya - 28 Şubat 2019

Çevik ve yenilikçi perakendecilik için küresel bulut tabanlı çok kanallı platform sağlayıcısı Openbravo, bugün 31 Aralık 2018 tarihinde sona eren yılın tamamı için sonuçlarını açıkladı. Openbravo, 2018 yılında olağanüstü bir iş ivmesi kazandı ve Perakende yazılım aboneliği rezervasyonlarında yıllık % 70 büyüme gerçekleştirdi.


Openbravo tarafından yürütülen güçlü büyüme 

Openbravo, temel olarak orta büyüklükteki ve daha büyük uzman perakendecilerin ana müşteri grubunun yanı sıra, Openbravo Cloud'un sunduğu yeni ve mevcut müşterilerle yarattığı pazar çekiciliğinin öncülüğünü yaptığı tüm gelir alanlarında sağlam bir büyüme elde etti.

Openbravo, önemli yeni projeleri onayladı ve Decathlon ve Cirque du Soleil gibi önemli müşterileri ile stratejik ortaklıklarını güçlendirdi. Bu yıl ayrıca İspanya ve Portekiz'deki 61 mağazasının yenilenmesi için Openbravo'yu seçen Toys “R” Us gibi ikonik yeni isimler de dahil olmak üzere yeni müşteri kazanımları açısından çok olumlu geçti. Bir başka güzel örnek de Fransa, İspanya ve İtalya'daki 43 mağazasında müşteri deneyimini geliştirmek için ünlü Lollipops ve Balaboosté markalarına ait müşteri deneyimini geliştirmek amacıyla Openbravo'yu eski sisteminin yerini almak üzere seçti.

 

SAP kullanan büyük perakendecilerin ilgisinin artması

Openbravo ayrıca, özellikle Openbravo Commerce Suite'in SAP Uygulamaları ile resmi onaylı entegrasyonunu gerçekleştirdikten sonra, SAP kurumsal yazılımı kullanan büyük perakendecilerin perakende satış çözümlerine artan ve güçlü bir ilgi duyduğunu tespit etti. İki platformun entegrasyonu, daha geniş perakendecilerin SAP'yi arka ofis sistemleri olarak kullanmaya devam etmelerine izin verirken, Openbravo'nun en uçtan uca mobil mobil ve bulutta hazır omnichannel sağlayan en iyi perakende platformunun avantajlarından yararlanırken perakendeciler için daha hızlı yenilik ve daha fazla iş çevikliği isteyen yetenekler

 

Uluslararası genişlemenin hızlandırılması

2018 ayrıca iki yeni ofis açılışıyla şirketin uluslararası büyümesi için de önemliydi. İlk olarak Openbravo, Haziran ayında Fransa'nın Lille kentinde Cylande ve Raymark'dan gelen oldukça deneyimli bir ekibin önderliğinde bir ofis açtı. Amaçları, Openbravo’nun Fransız pazarındaki konumunu güçlendirmek ve Kuzey Avrupa ülkelerine yayılmasını kolaylaştırmak. İkincisi, Openbravo, Orta Doğu'daki şirketin büyümesini desteklemek ve Eylül ayında, Birleşik Arap Emirlikleri'nde, Openbravo’nun çok kanallı çözümünü kullanan Sharaf DG ve Organic Foods & Café gibi bölgedeki mevcut perakende müşterilerine daha fazla hizmet sunmak için bir ofis açtı.

“2018'deki bu mükemmel performans konumlandırmamızı pekiştiriyor ve perakende yazılım alanında pazar lideri olma kararlılığımızı gösteriyor. Çok kanallı platformumuzun bütünlüğü ve esnekliği bize diğer yazılım satıcılarına göre çok büyük bir rekabet avantajı sağlıyor ve SAP ile sertifikalı entegrasyon gibi yeni fonksiyonel geliştirmeler sayesinde, daha büyük şirketlerin perakende işlemlerini dönüştürmeleri için daha fazla tercih edilen seçenek haline geliyoruz. Openbravo, satışları hızlandırmaya devam etmemizi ve böylece çok daha fazla gelir ve kar elde etmemizi sağladığı için geleceğimizin anahtarıdır ve müşteri memnuniyetini yüksek tutmada etkilidir. ” dedi.


Ve 2019’da

2018'deki güçlü sonuçlara ek olarak, mevcut yıl için şirket odağı, hem mevcut pazarlarda hem de mevcut ofislerde, hem de mevcut pazarlarda yeni isimler kazanmaya devam ederek büyümeyi hızlandırmaya daha fazla önem vermeye odaklanacak. giderek artan küresel iş ayak izini daha da artıracak.