ERP Yazılımı bir Perakende işi için neden iyi bir seçim değildir?

ERP YAZILIMI VE PERAKENDE

Mehmet Demirel

Neden BİR ERP YAZILIMI, BİR PERAKENDE VEYA RESTORAN İŞİ İÇİN İYİ BİR SEÇİM DEĞİLDİR


Evet, ERP Yazılımları Neden bir Perakende işi için iyi bir seçim değildir?

Yani, yeni bir ERP sistemi için pazardasın. Ancak bir perakende satış veya restoran işletmeciliği yapıyorsanız, bir ERP sisteminin en iyi seçenek olmadığını düşünmenizi rica ediyoruz. Yeni bir ERP çözümü uygulamak, başlangıç ​​yatırımı, uygulayıcıdan harici uzman yardımı ve iş gereksinimlerine göre sistem yapılandırmasını ve özelleştirmesini tamamen tamamlamak için birkaç ay sürecek bir proje gerektiren karmaşık bir süreçtir.


Ek olarak, yeni ERP yazılımı da kullanıcıların üretken olmak için nasıl kullanılacağını öğrenmek zorunda kalacakları için organizasyon üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır. Ancak, yatay ERP çözümlerinde belki de en büyük zayıflık, bugün perakendecilerin ve restoranların uzman ihtiyaçlarına uygun olmamalarıdır.


Bu, Openbravo'nun perakende sektöründeki müşterilerimizle yaptığımız tartışmalara dayanarak birkaç yıl önce geldiği sonucuydu. Müşteri odaklı bir dünya için verimliliği artıracak ve satış noktası ve mağaza operasyonlarını değiştirebilecek daha fazla ticari çevikliğe ve perakende satışa özel yeteneklere ihtiyaçları olduğunu söylediler. Sipariş yönetimi, envanter yönetimi, mağazacılık, depolama ve lojistik, talep tahmini ve birleşik ticaret gibi alanlarda iş süreçlerinin uçtan uca entegrasyonunu istediler.


Bulut tabanlı ticaret platformu


Ve esneklik ve ölçeklenebilir bir platformda, bugünün mobil ilk dünyası için tasarlanan ve bulutta hızlı bir şekilde konuşlandırılabilen, minimum aksama süresi ve işle uğraşırken zemine vurmalarını sağlayan işlevsellikler arıyorlardı. Tüm bu kutuları işaretleyen modern bir perakende platformu için henüz talep edilmemiş bir talep olduğunu kabul eden Openbravo, açık kaynaklı ERP dünyasındaki mirasını ve sektöre özgü perakende satış deneyiminden yararlanarak bir tane inşa etmeye karar verdi. Bugün, Openbravo, küçük ve orta ölçekli şirketler için yatay bir ERP çözüm satıcısı olmaktan, orta ve büyük ölçekli perakende ve restoran zincirlerine kadar lider bulut tabanlı çok kanallı bir platform satıcısına dönüşümünü başarıyla tamamladı.


Kısacası Openbravo, bir ERP sisteminin günümüzde çoğu perakende ve restoran işletmesi için iyi bir seçim olmadığına inanıyor.


Bu nedenle, muhasebe, finans, İK ve üretim gibi temel kurumsal süreçler dahil olmak üzere tüm işinizi desteklemek için hala tek bir çözüm arıyorsanız, o zaman yardım edemeyeceğimizi söylediğimiz için üzgünüz. Bununla birlikte, Openbravo ERP çözümleri de dahil olmak üzere tamamlayıcı iş yazılımlarıyla sorunsuz bir şekilde bütünleşmektedir - örneğin SAP ile sertifikalı bir entegrasyonumuz var. Lütfen daha fazla bilgi için entegrasyon sayfamızı ziyaret edin.


Openbravo'nun perakende satış veya restoran işinize nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, Ücretsiz Ürün Turumuza davet ediyoruz veya doğrudan bizimle iletişime geçin.